Terapie

Jak pracuji

Nebudu Vám dávat konkrétní návody, jak vyřešit své problémy, protože největším odborníkem na Váš život jste Vy sami. Budu však Vaším průvodcem na cestě do hloubi Vaší duše a pomohu Vám najít světlo v temnotách. Je to napínavá, někdy i bolestná cesta, která vede přes poznání příčin Vašich potíží. Budete mít příležitost zastavit se, nahlédnout své problémy z jiného úhlu, uvidět dosud opomíjené a skryté, emocionálně to prožít, pochopit, porozumět, přijmout a objevit možnost změny.

Metoda

Pracuji metodou analytické psychologie. Zakladatelem tohoto hlubinného směru, který vyšel z freudovské psychoanalýzy, je proslulý švýcarský psycholog Carl Gustav Jung. Nabízí cestu sebepoznání, které vede k hlubší a trvalejší proměně, k vnitřnímu osvobození a k řešení problémů a potíží v jejich podstatě a kořenech.

Jako analytický psychoterapeut budu vždy na Vaší straně a nebudu Vás soudit. Žádné Vaše téma, se kterým přicházíte, ​není ani banální, tabu  ani zbytečné, pokud Vy sami cítíte, ​že máte potřebu o něm hovořit. Najít odvahu mluvit o mnohých věcech, které jsou osobní, bolavé a křehké, je pro mnohé lidi velmi náročné.​ Když to však dokážete, je možná cesta ke změně a nalezení řešení.

V centru mého zájmu jsou i témata, týkající se mateřství, ať je to porozumění vztahu s vlastní matkou, který nás utvářel, jeho případná náprava, tak porozumění vlastnímu dítěti a jeho vývojovým a osobnostním potřebám, rozpoznání a náprava nefunkčních rodinných vzorců. Dalším tématem je léčení traumat ze ztráty, milovaného člověka, dítěte, včetně často opomíjených traumat z potratu, která mívají závažné následky v dalším životě matky i dalších potomků. Zásadním tématem je rozvoj osobnosti a překonání traumat a vývojových krizí, jako je separace od rodičů, krize středního věku,  Jako odborník na krizovou intervenci Vám pomohu zvládnout i náhlou životní krizi, jako ztráta zaměstnání, nemoc, rozpad rodiny.

Průběh terapie

V průběhu terapie budeme používat sny, obrazy, symboly, životní události, náhody i symptomy nemocí. Terapie probíhá formou empatického rozhovoru, doplněnou speciálními nástroji analytické psychologie, jako aktivní imaginace, a rozbor snů, doplněné o další metody, které pracují s hlubšími vrstvami podvědomí, jako relaxace nebo meditace v alfa hladině. Pomocí těchto nástrojů budeme hledat skryté souvislosti a budeme nacházet cestu k zdravějšímu, plnějšímu a svobodnějšímu životu, cestu k odstranění nebo alespoň zmírnění vašich potíží. 

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and conditions.

Comments

Klenoty pro duši

Klenoty pro duši

Dopřejte sobě nebo svým blízkým originální šperk s polodrahokamy, které prospějí vaší duši i zdraví.

Více na www.klenotyprodusi.cz